Saksafon dersiKlarnet'in yapısına benzeyen Saksafon'un içi oyulmuş yuvarlak ve dört köşedir. Ağızlığı tek kamışlıdır. Tuşları flütle benzerlik göstermektedir. Saksafon metal bir yapıya sahip olmasına rağmen bakır kökenli değil, tahta nefesli çalgılar arasında gösterilmektedir.

Saksafonlar genelde kıvrımlı bir bir yapıya sahiptir. Sadece soprano ve sopraninolar klarnet gibi düz bir şekildedir.

Saksafon "un ham maddesi genel olarak pirinçtir. Yapımı tamamlandıktan sonrasında altın yada gümüş vernik kullanılarak renklendirilmektedir. Vernik sürülmesi renk katmanın dışında ham maddesi olan pirincin paslanmasını ve daha erken yıpranmasına engel olmaktadır.

Ayrıca ses kalitesininde daha iyi olmasına yardımcı olmaktadır. Altın veya gümüş renginin verdiği güzellik de saksafonun ayrıca niteliğini arttırmaktadır.

Saksofon çalmak istediğinizde kursumuza başvurmanız yeterli olacaktır.

Saksofon derslerimiz notali biçimde metot dahilinde bireysel-ikili veya grup olarak çalistirilir,bireysel dersler haftada 2 saat olmak üzere ayda 8 veya 10 saat uygulanir.Ayrıca öğrencilerimiz haftada 1 saat Solfej derslerine katılırlar. Derslerin 1. saatleri özel 2.saatleri 4-5 kişilik gruplar halinde uygulanır.

Grup dersleri maksimum 5 öğrenci olarak haftada 2 saat olmak üzere ayda 8 veya 10 saat uygulanır.

Öğrencilerimiz Saksafon dersinin yanında 2 ay ücretsiz olarak Resim,Tiyatro ve Dans branşlarından birini alabilirler.