Klarnet dersiSi Bamol Klarnet * Sol Klarnet
Doğulu Müzik Ve Bale Merkezi Türkiye'nin en iddialı eğitim kadrosuyla müzik ile ilgili bütün düşlerinizi gerçekleştirecek.

Klarnet eğitiminde de konservatuar mezunu hocalar Doğulu Müzik Ve Bale merkezinde. Klarneti en doğru tekniklerle çalmak ve kısa zamanda en hızlı şekilde yol almak ve kampanyalı fiyatlardan yararlanmak için arayın!

Klarnet, nefesli sazlar ailesinin en yumuşak tonlu ve dünya müzikleri içerisinde en popüler enstrümanlarından biridir. Sağlam ağaç çeşitlerinden örneğin abanoz ağacı gibi her türlü nem ve hava koşullarına dayanabilecek ağaçlardan yapılmaktadır. Çok sert kauçuk ve metal klarnetler de kullanılmaktadır. Klarnetler 5 ayrı işlevsel parçanın birleşmesinden oluşmaktadır. Kafalık, Fıçı, Üst Gövde, Alt Gövde ve Kalak. Klarnette nefes sistemi ile titreşme yoluyla gövdede bulunan metal tuş mekanizmasının harekete geçirilmesiyle ses elde edilir. Enstrüman sol el üst, sağ el alt tuş sisteminde olacak şekilde ve yere hafif eğimle çalınmaktadır.

Klarnet derslerimiz notali biçimde metot dahilinde bireysel-ikili veya grup olarak çalistirilir,bireysel dersler haftada 2 saat olmak üzere ayda 8 veya 10 saat uygulanir. Derslerin 1. saatleri bireysel, 2.saatleri 4-5 kişilik gruplar halinde uygulanır.Ayrıca öğrencilerimiz haftada 1 saat Solfej derslerine katılırlar. Grup dersleri maksimum 5 öğrenci olarak haftada 2 saat olmak üzere ayda 8 veya 10 saat uygulanır.


Öğrencilerimiz Klarnet dersinin yanında 2 ay ücretsiz olarak Resim,Tiyatro ve Dans branşlarından birini alabilirler.