MERENGUE DERSİMerengue, Dominik Cumhuriyeti’nin yerel dansı olmakla beraber komşu ülke Haiti’nin de etkisinde kalmıştır. Dansın kökeninin iki popüler hikâyesi vardır: İlk hikâyeye göre bu dans zincirlenmiş olan kölelerin hareket edebilme arzusuyla yaptıkları davranışları konu alır. Diğer hikâye ise bu dansın ülkedeki bir devrim sırasında bacağından vurulan bir kahramanın eve dönüş partisinde yandaşlarının zıplayarak ve bir bacaklarını sürükleyerek yaptıkları hareketleri temsil ettiğini söyler.

Orijinal olarak Merengue çiftler hâlinde değil, bir çember hâlinde yapılır. Hızlı ayak hareketleri ve omuzların silkilme hareketi dansın karakterini oluşturur. Merengue, özellikle 19. yüzyıl ortalarında popüler hâle gelmiştir.

Merengue müziği çok değişik stillere sahip olmasına rağmen tümünde keskin bir çabukluk ve sürekli tekrarlandığını hissettiren ritimler vardır.


Dans Derslerimiz haftada 2 gün 1 er saat olarak uygulanır,her yaş grubundan öğrenciler katılabilir. Dersler tercihe göre Bireysel-İkili-Grup şeklinde yapılabilir

Öğrencilerimiz Dans dersinin yanında, 2 ay boyunca seçmeli olarak  DANS-TİYATRO-RESİM derslerinden birini ÜCRETSİZ alabilirler veya bu haklarını bir yakınlarına kullandırabilirler.