KONSERVATUVARA HAZIRLIKProgramın Amacı
Ülkemizde eğitim veren devlet / özel konservatuvarlar, müzik fakülteleri, güzel sanatlar fakülteleri, eğitim fakülteleri (müzik öğretmenliği) ve anadolu güzel sanatlar liselerinin yapmış oldukları özel yetenek sınavlarına katılmak isteyenleri bu sınavlara özel programlarla hazırlamak.

Programın İçeriği
Ses Çalışması (Kulak, entonasyon, ritm vb.) - Piyano Çalışması (Öğrenci sınava başka bir enstrümanla katılacaksa o enstrümanın eğitimi ayrıca verilir) - Genel Kültür ve Müzik Tarihi - Temel Müzik Teorisi, Solfej (dikte, deşifre vb.) - Müzikal Bellek Çalışmaları

Haftalık Ders Saatleri
Konservatuvara ve Güzel Sanatlara Hazırlık Dersleri Konservatuvar, eğitim fakülteleri ve güzel sanatlara hazırlık derslerimiz 1 saat birebir özel ders, 1 saat enstruman dersi, olmak üzere haftada toplam 2 saat dır. Ayrıca haftaiçi 5 gün etüd imkanı sağlanmaktadır. Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Dersleri Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık derslerimiz haftada bir gün 1"er saat olmak üzere toplam 1 saattir. Ayrıca hafta içi 5 gün etüd imkanı sağlanmaktadır.


Öğrencilerimiz Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık dersinin yanında 2 ay ücretsiz olarak Resim,Tiyatro veya Dans branşlarından birini alabilirler.