Editörden merhaba..
Bundan böyle kurumumuz ve branşları ile alakalı,sanatla ilgili haberleri,olayları,gelişmeleri, kısaca her şeyi sizinle paylaşacağız.

Geçen gün yönetici ve eğitmenler ile yeni ders yılı hakkında toplantı yapıyorduk,bir eğitmenimiz benim öğrencim konservatuarı kazandı dedi,başka bir eğitmenimiz benimki de şu oldu,öteki bu oldu derken düşündüm ve rahmetli Yurdaer ağabey (Doğulu) bu kurumu kurduktan bu güne kadar kimler gelmiş,kimler geçmiş bir toparlayayım dedim...

Eee..isim Doğulu olunca Ozan ve Kenan dan başlamak lazım.Ozan daha 4-5 yaşlarında piyano çalmaya başladı,kurumdaki eğitmenlerin boş zamanlarını kollar,çalışalım mı diye sıkıştırırdı.Ona verilen ödevleri yapar,kendi de daha sonra verilecek ödevleri de hazırlardı.Kimi görse bu böyle mi,şu söyle mi diye sorar,sorar,sorardı.Artık hepimize baygınlık geliyordu ama çocuk bıkmıyordu.Bir gün Yurdaer ağabey ile kardeşi Zafer Doğulu tutmuşlar Ozanın elinden çemberlitaşdaki İstanbul belediye konservatuarı'na (şimdiki İstanbul üniversitesi devlet konservatuarı) götürüp sınav kaydını yaptırmışlar, girdi sınava,tabi ki birincilikle kazandı bizde rahatladık :)) Sonrasını biliyorsunuz zaten.
Kenan'a gelince onu hemen daha 5 yaşında iken konservatuara verdik :)) Piyano eğitimi ile başladı daha sonra flüt,konservatuarda gitar bölümü açılınca gitar dersleri de aldı,kurumumuzdan da şan dersleri alıyordu.Sonra ağabey kardeş daha çocuk denecak yaşlarda çeşitli bar ve müzikollerde müzik yapmaya başladılar.

Yılmaz Morgül de müzik ile bizim kurumumuzda tanışmıştır. Kurumumuzun bünyesinde bulunan Sadun Aksüt den Türk sanat müziği nazariyatı,Arif Sami Toker den koro,Cumhur Hunuma dan solfej ve bono dersleri alıyordu.

Besteci,aranjör,prodüktör Erdem Kınay da müziğe kurumumuzda eğitmenimiz Çetin Çalışır dan perküsyon dersi alarak başladı daha sonra konservatuara hazırlık dersleri ile devam etti,sonra konservatuarı kazandı.(https://www.haberler.com/erdem-kinay/biyografisi/)

Sinan Özen, o zaman kurumumuzda ud dersleri veren rahmetli İrfan Özbakır dan ud ve nota,Arif Sami Tokerden koro,Süheyla Altmışdört den solfej dersleri almıştır.

Emel Müftüoğlu ve Erdal Çelik Yurdaer ağabeyin de jüride bulunduğu bir yarışmada 1. ve 2. olduktan sonra Yurdaer ağabey den repertuar dersi almışlardı.

Yalın da müziğe Yurdaer ağabey den gitar dersleri alarak başlamış,daha sonra Kenan Doğulu'ya vokal yapmıştır. (http://www.biyografi.info/kisi/yalin)

Ayhan Günyıl Almanyadan geldikten sonra Yurdaer ağabey den gitar dersleri almıştır,şimdilerde Tarkan dahil birçok ünlüye eşlik etmektedir.(http://www.ayhangunyil.com/gitar-atolyesi/2-uncategorised/81-biyografi)


Ece Seçkin,annesi (Lale Seçkin) kurumumuzda piyano eğitmeni olduğu için burada büyüdü diyebiliriz.Annesinden piyano eğitimi aldı,konservatuar piyano bölümünü birincilikle kazandı bu arada 8 yılda bale eğitimi aldı ayrıca kurumumuzun şan eğitmeni Levent Arslandan şan dersleri aldı.(http://www.haber7.com/unlulerin-dunyasi/haber/2111946-ece-seckin-kimdir-nereli-ve-kac-yasindadir-biyografisi)

Kurumumuzda halen eğitmenlik yapan Kaan Yenal (Bateri),Kazım Doğulu (Gitar),Pınar Talay (Piyano),Cansu Hunuma Taşçı (Bale) kurumumuzdan mezun olmuşlardır.

Keman eğitmenimiz Nurhayat Tekin'in öğrencileri..
Merve Sevimli:Güzel sanatlar lisesi ve konservatuarı kazandı.
Özge Ceren Yüksel:Keman eğitmeni oldu.
Seda Yiyin:Konservatuarı kazandı ve eğitmen oldu.
Simay Atakan:Eğitmen.
Eslem Soylu(içişleri bakanı Süleyman Soylunun kızı):Robert koleji keman bölümü.
Simay Karaormanlı:Güzel sanatlar lisesi keman bölümü.

Bale eğitmenimiz Cansu Hunuma Taşçı'nın öğrencileri.
Ağıt İşcan:Mimar Sinan üniversitesi devlet konservatuarı.
İlke Öncü:İstanbul üniversitesi devlet konservatuarı.
Zeynep Sude Taşdelen:Mimar Sinan üniversitesi devlet konservatuarı.
Zeynep Melek Yaşar: Mimar Sinan üniversitesi devlet konservatuarı
Nihan Kuran: Mimar Sinan üniversitesi devlet konservatuarı
Deniz-Güliz Katoğlu:Kendi bale okullarını açtılar
Aslı Katipoğlu:Kendi bale okulunu açtı..
Ceren Kanoğlu:Eğitmen
Melike Göktaş:Eğitmen
Tuana Tiftik:Eğitmen
Yaren Yavuz:Eğitmen
İlkim Gürbüz:Eğitmen.

Piyano eğitmenlerimizden Lale Seçkin'in öğrencisi Dilara Erbarut Trakya üniversitesi eğitim fakültesinde müzik öğretmeni oldu.

Piyano eğitmenlerimizden Aslı Özger'in öğrencisi Birkan Boztuna Edirne üniversitesi müzik öğretmenliğini,İrem Kartepe Gürpınar güzel sanatlar lisesini kazandılar.

Drama eğitmenimiz Görkem Dalgıç'ın öğrencisi Emre Sarı Aydın Beykent üniversitesi güzel sanatlar oyunculuk bölümünü kazandı.

Piyano,şan ve gitar eğitmenimiz Çağrı Oyguç'un öğrencisi Doğuş Bilecikligil Haliç üniversitesi Opera ve şan bölümünü,Çağla Ölçücüler,Mimar Sinan üniversitesi devlet konservatuarı piyano bölümünü kazandılar.
Deyiş Devran'ın gitar öğrencisi Onur Hunuma Valjeta grubunun kurucularından ve gitaristi (https://www.youtube.com/watch?v=E841IWHOMQs ayrıca ferdi çalışmalarda yapıyor.https://www.facebook.com/onurhunumaofficial/videos/1938005779825499/UzpfSTY0NzAzMDAzOToxMDE1NjYwMjEyNzI3NTA0MA/)

Gitar eğitmenimiz Onur Tunca'nın öğrencisi Emircan Oransal güzel sanatlar lisesini kazandı

Bateri eğitmenimiz Kaan Yenal'ın öğrencisi Tuğrul Yanık grup Voyvo'nun kurucularından ve bateristi (https://www.youtube.com/watch?v=5cHuety4ZTw), diğer bir öğrencisi Mirza Kasım ise Mimar Sinan üniversitesi devlet konsevatuarı piyano bölümünü kazandı.Barbaros Aytamka ise Güzel sanatlar lisesini kazandı.

Bateri eğitmenimiz Çetin Çalışır'ın öğrencisi Arif Tüfekçioğulları eğitmenlik yapıyor.
Bateri eğitmenimiz Hilmi Cankurtaran'ın öğrencisi Abdullah As Yaygara grubunun bateristi.

Evet sevgili takipçilerimiz,toparlayabildiğim kadarı ile bu kadar,ayrıca çeşitli orkestralarda enstruman çalan,şarkı söyleyen veya piyanist şantörlük yapan çok sayıda öğrencimiz oldu..Kendi mesleğini yaparken hobi olarak bu işe başlayan sonra profesyonel olarak müziği devam ettiren diş hekimi,tekstilci,mühendis vs. çok öğrencimiz oldu.Şimdilik size veda ederken sağlıcakla kalın,tekrar görüşmek üzere iyi günler..

EDİTÖR

Diğer Bloglar

MÜZİK NEDİR?


Bu yazımda müziğin hayatımızı nasıl etkilediğinden bahsedeceğiz. Müzik insanların daha konuşmayı öğrenmeden duygularını ifade etmesine yarıyordu...

Oku

Bateri-Davul


Ben 2002 yılında Doğulu Müzik Bale Eğitim Kurumları ailesiyle tanıştım ve sevgili Seval Doğulu hanımın teşviği ile egitmenlik hayatım başladı.

Oku

Şan


Sesini, nefesini ve vücudunu doğru kullanmayı öğrenen kişi, dilediği tarzda şarkı söyleyebilir. Yeter ki doğru olan ile yanlış olanı ayırabilsin ve en önemlisi kendi sesine zarar vermesin.

Oku

Keman


Kemana başlamak için erken mi? Kemana başlamak için geç mi kaldım?

Oku

Müzik ve Piyano


Uyumlu seslerin bir araya gelmesiyle oluşan müzik,insanların duygusal yaşamında son derece etkilidir.

Oku

Piyano


Piyano, 88 adet tuşa sahip olması ile beraber, müzik enstrümanları arasında en geniş ses aralığına sahip olanıdır.

Oku

Çello-Viyolonsel


üst salyangoz üzerinde dört kulak, hemen altında sap bölümü başlıyor, orta göbek üzerinde dört telin üzerinden geçtiği köprü ve en altta yere dayayıp çalabilmek için,sivri demirden istenildiğinde uzatıp kısaltılarak ayarlanan sivri bir çubuk(Pik)vardır.

Oku

Keman-Viyolin


Keman 4 telli bir çalgıdır.Y aylı çalgılar grubunun küçüğü ve en ince seslere sahip olanıdır.

Oku