Bu program 9 -18 yaş arası ciddi eğitim alan ve yurtdışı bale eğitimini hedeflemiş çocuklar içindir. Pera Güzel Sanatlar Ve Doğulu Muzik Bale Eğitim Merkezi’nin organizasyonunu yaptığı Varna Yaz Bale Okulu eğitim gezisi, her yıl Temmuz ayında gerçekleşir.

Varna Yaz Bale Okulu, Sofya Bale Konservatuarı’na bağlı profesyonel bale eğitimi gören çocuklar için bir eğitim merkezidir.

Varna Yaz Bale okulunun ders programının içeriği; yaşa ve seviyeye göre 3 aşamalıdır. Eğitim program içeriğinde; klasik bale ve klasik bale repertuarı, karakter danslar, modern dans, tarihi danslar, pilates dersleri bulunmaktadır. Öğretmenler Avrupa"da ve Bulgaristan"da çeşitli konservatuarlarda ders vermektedir. Eğitim programı sona erdiğinde Varna Devlet Opera ve Balesinin sahnesinde tüm öğrenciler resital vermektedir. Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilecektir.Bu çalışmaların Türkiye"de başka bir örneğinin olmadığı, eğitimin devamlılığı ve kalitesi açısından öğrencilerin bu tür uluslar arası çalışmalara ve workshoplara katılmasının bugünkü sanatı takip etmek ve öğrenmek için iyi bir fırsat olduğu bilinmektedir. Varna, Bulgaristan"ın Karadeniz sahillerindeki önemli turizm ve kültür merkezlerinden ve en büyük kentlerinden biridir. Bale öğrencilerinin bu geziyle birlikte kültürel ve sanatsal dünya görüşleri de genişlemektedir. Varna Bale Yaz Okulu"na gitmek isteyen öğrenciler başvurularının ardından sınava tabii tutularak, başarılı oldukları takdirde 2 hafta süresince Pera Güzel Sanatlar"da ön hazırlık çalışmalarına katılacaklardır. 16 yaşa kadar her öğrenci için bir velinin gelmesi gerekmektedir.

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezinin organizasyonunu yaptığı Yaz Bale Akademisi Varna eğitim gezisi bu yıl 17-27 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Pera Güzel Sanatlar"daki hazırlık eğitimleri 5-18 Temmuz arasında olacaktır
Ücreti : 1400 Euro 1 Öğrenci 1 Veli
900 Euro 1 Öğrenci

Ücrete dahil olanlar: Konaklama, vize, yol, tercüme hizmetleri, rehberlik, Pera Güzel Sanatlar"daki hazırlık eğitimleri ( 2 hafta)